Hit enter to searchOverlay or ESC to close

Pal FM, Pop müziğin en hit radyolarından bir tanesi Pop Radyo…

13 Ağustos 2007 günü itibari ile yayında olan radyo, sloganını ‘Müziğin Tarihçesi’ olarak belirlemiştir. Tüm Türkiye genelinde yayına başladığı gün ise 25 Aralık 2007’dir. Kendine ait yeni jingle’ları ve programları geliştirmesi ise 2011 ile 2012 yılları arasında olmuştur.
2014 yılında Digitürk’ün 412. Kanalından yayınlarını yapmaya başlamıştır. 10 Ağustos 2016 yılında el değişmesi sebebiyle frekansları ve programcıları devredilmiş olup, ismi Pal Nostalji olarak değiştirilmiştir. Ancak 1 Eylül 2016 tarihi itibari ile Karmatürk ismi tekrar Pal FM ismi ile yayın hayatına devam etmektedir.
dinleyicileri İstanbul’dan 99.0, İzmir’den 99.3, İzmit/Kocaeli’nden 99.2, Ankara’dan 99.3, ve Bursa’dan 96.8 frekanslarını ayarlayarak yayınlarını takip edebilirler.
Frekans ve bilgiler:

İstanbul’dan “Müziğin Türkçesi” sloganı ile Türkçe Pop müzik yayını yapan Pal FM 13 Ağustos 2007 tarihinde kurulmuş bir radyo istasyonudur. Pal Medya tarafından yayın hayatına kazandırılan bu radyo Haziran 2016 tarihinden itibaren Gitassi Medya, Çam Grup & N.A.R Group ortaklığı tarafından işletilmektedir. Mevcut Pal FM yayın anlayışında da değişikliğe giden yeni yönetim sahip olduğu radyo kanalı sayısını arttırarak her kanal için farklı bir tarz belirlemiş bu sayede Pal FM yanı sıra Pal Nostalji, Pal Orient, Rock FM, Radyo Alaturka, Radyo Ahenk ve Karma Love kanalları ortaya çıkmıştır.
Programları Ve DJ’ler
Gerçekleştirilen yönetim değişikliğinin ardından birçok DJ Pal Nostalji İstasyonuna devredilmiş mevcut kanal tamamen yeni programlar ve sunucular ile yayın hayatına başlamıştır. Pal FM’de günümüzde en çok sevilen programlar arasında radyo Makinası (İrfan Aslanhan), Hakan Küfündür, Cafe Bal (Bilal Erkan), Pal Hit, Drive time (Kaan Gökmen), Juke Box, Star Dj, Pal 40, Pal Mix (Dj Festo), Cumartesi Partisi (Dj Festo&İrfan Aslanhan) ve Saat Başı Haberler (Gökçe Doğan) gelmektedir. Pal FM Frekansları : Karasal yayının yanı sıra AzerSpace-1 uydusu (Frekans : 11027 Sembol Rate : 7500 Fec : Otomatik Vertical), Digitürk 412. Kanal ve internet üzerinden de dinlenebilen Pal FM’i aşağıdaki frekanslarda bulabilirsiniz: 87.7 Ankara, 99.0 İstanbul 99.3 Antalya